Найкращий гайд на Лайлу та її щит: розбір сплячої красуні

4 серпня 2023 в 18:29

Шановне панство, радий вас вітати в нашому новому гайді! Цього разу мова піде про Кріо мечницю Лайлу - а саме про її здібності, різномаїття збірок, підводні камені; торкнемося найчастіше задаваних питань і відповідей на них, в монологічному порядку обговоримо проблематику вдалого-невдалого геймдизайну у порівнянні з персонажами-конкурентами. Коротше, як і завжди, обговоримо всі подробиці.


Опосередковані плюси-мінуси, стиль гри і неочевидні недоліки Лайли

Лайла в основному постає перед нами як щитовик і, з обмовкою по Фрейду, як саб дд. Переважно це два схожих, проте все ж різних білда з однією яскравою спільною рисою - що міцність щита, що шкода Q, скейляться від ХП (щоправда, два множника Е випадають через свою залежність від АТК; хоча ми однаково часто ігноруємо їх задля відчутнішого профіту). Спрощені навички виглядають приблизно так:

  • A (звичайні атаки)

Фізична збірка хоч і має місце бути, але може рекомендуватися лише в якості проформи для вдоволення особистих потреб.

  • Е (елементальна навичка)

Елементальна навичка - основа і ґрунт здібностей героїні, оскільки саме він забезпечує жаданий захист (за табличними підрахунками, поступається лише Чжон Лі). Під час існування щита утворюються так звані "Нічні зірки" (раз на 1,5 с.); видаються вони як просто за сам факт захисту, так і за застосування елементальних навичок інших персонажів (2 шт. за Е раз на 0,3 с.). При досягненні 4 "Зірок" вони поступово, протягом 1,5 с., влучають у найближчу доступну ціль. Генерація енергії теж присутня - одна Кріо сфера за зірку з 30% вірогідністю отримати додаткову. Кріо накладається раз на "хвилю" зірок (в середньому за ротацію ви матимете 2-3 хвилі). Зірки невідривно пов'язані за щитом і знищуються відповідно до КД, якщо на момент його настання їх не було запущено. Оновлення щита оновлює і зірки.

  • Q (вибух стихій)

Ця кнопка є основою гри від саб дд збірки і приємним доповненням для саппортської на пару з гібридною. Викликає область "Небесна сфера снів", на території якої найближчі до персонажа вороги уражаються "Зарядами зоряного світла" (раз на 1,5 с.; мають маленький АоЕ; накладають Кріо раз на 3 удари). Якщо щит Е активний, то "Заряди" ще й генерують "Нічні зірки". Снапшотить зовнішні баффи (тобто зберігає на весь термін своєї дії, навіть якщо безпосереднє джерело тих самих баффів вже їх не надає).

  • П1 (перший пасивний талант)

Повторне натискання зберігає поточний бонус.

  • П4 (четвертий пасивний талатнт)

Установлює залежність від ХП, що значною мірою розв'язує руки при виборі приорітетних характеристик.

Тепер, коли екскурс по кнопках закінчено, поділюся згаданими "неочевидними недоліками" - або, в даному випадку, певними суперечностями. Ті проявляються у контргеймдизайні внутрішніх механік Е з зовнішньою механікою гри. Про що йде мова? Мова йде про доречність кожної зі збірок в рамках отримування енергії.

Розберемо на прикладі щита. Нащо ми ним взагалі користуємося? З залу пролунає справедлива раціональна відповідь - щоб отримувати якомога менше шкоди в обличчя, звісно (ми усі не любимо неприємності)! А як щодо енергії? Згадаймо майже конче кровну необхідність стабільного її кругообігу чи не в кожній другій команді - і я тут порядком принижую об'єктивні дані. Зал мене спитає - а в чому, власне, підступ? Не стану тягнути з відповіддю - Лайла не генерує енергію ніяким іншим чином, окрім як попаданням Нічних зірок. А ті, нагадаю, існують виключно разом із щитом, й у разі його передчасного руйнування, постачання сфер енергії зупиняється. Тобто ми не хочемо, щоб щит руйнувався раніше, ніж вимагають тімейти (це може бути вибаглива Евла, Аяка, Є Лань - забезпечення стабільного ультімейту для них є надважливим аргументом і критерієм вибору команди). Я вже не кажу про аплікацію Кріо (а саме про випадки її дозування, де однієї лише Q замало). Продовжуючи логічний ланцюжок і завершуючи його - ми починаємо ухилятися. Звучить як маячня насправді.

Варто зазначити, що це не стане глобальною катастрофою в повному ХП білді, а от в ДПС/дд збірці ситуація зовсім інша. Чим менший наш фокус на ХП статах, тим більш марними стають зусилля: щит тоншає, ухилятись стає все складніше, одна помилка, дві, щит зник, зірок нема, шкоди нема, енергії нема, розпач, горе, "Титанік" втонув. Хоча це не критично, якщо ми згадаємо геймплей типових дд, котрі почувають себе приблизно так само на час своєї "стійки" (як кришталь на ніжках не дай Боже ротація зірветься, чи зайвий дюйм шкали здоров'я зміститься вліво, пофарбуючись в сірий). В принципі, і не до такого звикали.

Конкретні ротації залежать від команд, але їх загал базується на застосуванні Е після Q, щоб максимізувати час роботи щита. В світлі деталей, зазначених мною в попередньому абзаці, 90 рівень завзято раджу.


Приорітет прокачки талантів Лайли

Для канонічного саппорта E -> Q -> (?) A.

Для саб дпс E = Q -> (?) A.


Зброя Лайли

  • Світло листяного розрізу, Харан геппаку фуцу, Розсікаючий туман (ДПС)

Статові палиці, биті досвідом згадки-перебування майже в кожній статті про мечників. Принцип існування змін не зазнав - крити і аффікси, вони всюди крити і аффікси. Може вибірково застосовуватись в повноцінному керрі білді, де звичайні атаки увагою не обділені (відігруватись це, доволі вірогідно, буде в пачці на кшталт Лайла+Чун Юнь (інфузія)+Шень Хе+Кадзуха, або ж її багаточисленних відтінках).

  • Ключ Хадж-Нісут (універсально)

Гарантовано забезпечить найміцніший щит з усіх можливих. Пасивка працює, але до застосування не рекомендується, бо віднімає дорогоцінний час через вимогу до перебування носія на полі і займає відчутний проміжок роботи Е, тим самим зменшуючи вікно захисту. В ДПС збірці ж посідає не найвищі позиції через застій накопичення стаків (проблема актуальна і тут, як бачите). Звісно, можна викрутитися замудрованою ротацією з виваженим часом перемикання, але ця затія ідеаліста швидко обернеться невдачею при першій-ліпшій хоч трохи реальній сутичці з ворогами.

  • Дорогоцінний омут (універсально)

Сильний варіант в будь-якій ситуації (і топ 1 в шкоді по сумісництву). Зауважте, що крит. шанс легко ввійде в оверкап при грі з "Заблукалим в хуртовині" в Заморожуванні.

  • Кромсач піків

Фігурує тут виключно як застереження і спосіб запобігання подальших запитань. Бонус щита працює виключно на Лайлі, під час її перебування на полі; атака ж мало потрібна через прив'язку множників до ХП. Категорично не рекомендується.

  • Клятва свободи (скоріш саппорт; майстерність стихій на Лайлі - річ і близько невдячна через стандартне ICD в купі з стилем гри)

Все ще спірний вибір навіть в командах від активних реакцій (в АоЕ може бути складно контролювати накопичення "Талісманів"). В Заморожуванні і Монокріо не катується через недієздатність.

  • Меч Фавонія (саппорт)

Кращий варіант з бюджетних. Достатня кількість ВЕ і приємна, а головне робоча, пасивка викликає як мінімум легку прихильність. Енергію можна отримати двічі за ротацію (якщо ми говоримо про подовжений, 24-секундний цикл револьверних команд і/або команд з двома керрі). Для профіту раджу/радять користуватися A -> Q -> E або ж Q -> E -> A (прийнятніше через специфіку відміни анімацій).

  • Небесний меч (саппорт), Церемоніальний (Жертвенний) меч (саппорт), Осквернене бажання (здебільшого саппорт; гра в намагання розігнати шкоду Е себе не варта), Меч небесного вершника (саппорт)

Палиці з ВЕ з настільки незначною різницею, що нею можна без докорів сумління зловжити. "Церемоніальний" не такий гарний, як може здатися: неприємності виникають через ту саму необхідність очікування появи комет (вираз "коли зірки зійдуться" на моїй пам'яті ще ніколи не набував настільки буквального значення).

  • Передвісник зорі (ДПС)

Відсижуємося "в кишені" та експлуатуємо безкоштовні крити. Один з кращих мечів в ДПС збірці - через свою невід'ємну простоту, доступність і відчутний внесок в стати (настільки відчутний, що меч на своєму П5 завиграшки обганяє по сумарній шкоді майже всі - окрім "Омута", щоправда - П1 легендарки).


Артефакти

  • Стійкість міллеліта, Стародавня знать (саппорт)

Взаємозамінні фаворити Лайли в ролі персонажа підтримки. Перший - з більшим ухилом в захист. Другий - у шкоду.

  • Заблукалий в хуртовині (ДПС)

Для Заморожування відповідно. Ідеально синергує з мечем "Передвісник зорі", дуже відчутно піднімаючи шкоду героїні.

  • Інструктор (саппорт)

Для підсилення ефемерної мелт Сян Лін в командах револьверного типу і від реакцій в цілому. Щит значно страждає від 4* сету.

  • Спогади дрімучого лісу

Для команд з Дендро (це може бути "холодильник" Цвітіння, наприклад).

  • Емблема

В теорії можна, але через низьку вартість Вибуху стихій Лайла не особливо хоче мати настільки багато відновлення енергії, щоб "Емблема" розкрилася на повну.

  • Вигнанець

Спроба поліпшити ситуацію з ВЕ. Така ж проблема, як і в "Інструктора".

  • Сяяння Вурукаші (ДПС)

Шляхом невеличких практичних дослідів було з'ясовано, що сет - з натяжкою двох сов на глобус - в принципі придатний для застосування. Ми можемо відштовхуватись виключно від бонусу 2х шматків і першої частини бонусу 4х, щоб життя собі не ускладнювати. І цього, назагал, буде достатньо (приблизно на рівні 2+2). Стосовно другої частини бонусу 4х: в своїх спробах я дійсно намагався хоч джигу з бубном танцювати, але ціль не виправдовує засоби. На жаль, набір вимагає забагато часу на полі.

  • Зустрічна комета

Як і меч "Кромсач піків", бонус 2х шматків працює виключно на самій героїні. Валідний в повній керрі збірці.

Не забуваймо й про 2+2, котрі можна запозичити з сетів, перерахованих вище (за виключенням 4* рідкості та останнього).


Стати Лайли

.Для саппортської збірки:

  1. Корона - ХП/крит. шанс (тут і далі: якщо маєте "Фавоній")
  2. Келих - ХП
  3. Годинник - ХП/ВЕ (для солокріо героїні варто мати близько 200%; з "Фавонієм" ця цифра опускається в середньому на 20%; з кожним іншим Кріо в команді - на 30%; С2 - на 30-60%, в залежності від кількості попадань)

Приорітет характеристик: відновлення енергії > ХП% > крит. шанс > флет. ХП

Еталон: 30/60 крити, 30000+ ХП, 180+ % ве (хоч в Лайли і дешева ульта, але генерація енергії досі і в усіх білдах є величезною проблемою).

Для саб ДПС збірки:

  1. Корона - ХП/крит. шкода (якщо граєте від Кріо резонансу, "Завірюхи", "Омуту" чи ще бозна-чого, що виводить крит. шанс на вівтар оверкапу)/крит. шанс
  2. Келих - бонус Кріо шкоди/ХП
  3. Годинник - ХП/ВЕ

Приорітет характеристик: відновлення енергії > крити > ХП% > флет. ХП

Еталон: 60/120 крити, 25000+ ХП, 150+ % ВЕ (але при таких статах вам знадобиться якась батарейка типу Кадзухи з "Ксифосом", щоб ульта натискалася по КД з ротації в ротацію; тут я б радив обирати/утворювати пачки з двома, а може і трьома Кріо у складі - щоб більше ухилитися в "дамажні" характеристики).


Сузір'я Лайли

С1 - зміцнення для вже існуючого щита і "милиці" для кооперативу.

С2 - відновлює близько 8-12 енергії за прокаст і знецінює зброю на ВЕ. Дуже важливе сузір'я у випадку, якщо ви хочете сконцентруватись на саб дпс збірці (тим самим приділяючи менше належної уваги ВЕ).

С3 - приємна "зірочка" в будь-якому з білдів, особливо в саппортському.

С4 - бафф діє ідентично Шень Хе та Юнь Дзінь. Але, на противагу їм, фіксує не сам удар (тобто влучання по ворогові витрачає його), а час на нього (тобто за певний проміжок можна зробити декілька ударів, і вони всі будуть посилені - питання в тому, чи встигнете ви). Деякі персонажі самі по собі мають швидку і, водночас, специфічну серію атак - такі як Аяка з її холдою, Аято в стійці (хоча з ним багато метушні в цьому плані: не завжди і не усюди він здатен встигати) - тож можуть експлуатувати бафф ефективніше, ніж передбачалося. З декількома ворогами ця фіча теж працює, до речі. З мінусів зазначу, що, не дивлячись на примарні надії, посиленою стане лише одна атака (що критично для тої ж Ху Тао). Банально через коротку тривалість ефекту.

С5 - корисно для саб дпс.

С6 - попри очікування ротацію не змінює, але накидує безумовно великий відсоток на кнопки. Вартує звання С6, беззаперечно найсильніше з усіх.

Коротше, сузір'я більш ніж чудові. Гармонійно доповнюють скіллсет, відповідають своїй ціні і вкладенням. Якщо є бажання - крутіть з легкою душею, не пожалкуєте.


Команди з Лайлою

Не більш ніж рекомендації (як і все в цій статті), які підкріплені можливістю вибору варіацій за смаком (через скісну риску) і невеличким поясненням (коли воно необхідне).

  • Лайла, Аяка/Ґань Юй/Розарія/Кая, Кадзуха (якщо Гідро слот займає Мона/Барбара, то Кадзуха фарбує Q в Гідро)/Венті/Сахароза/Анемо гг/Джин/Саю, Мона/Кокомі (все ще можна використовувати через стабільний Гідро без попередніх умов; проте, здебільшого, Кокомі в Заморожуванні взаємовиключає як Діону, так і, власне, Лайлу)/Є Лань/Сінь Цю/Барбара/Аято (в якості самостійного дамагера з кастом Е під час ульти умовної Аяки, так і звичайнісінький Гідро аплікатор від Q з "Фавонієм в руках" - хоча ці ролі мало вирізняються між собою) /Гідро гг

Команда від Заморожування. В мультитаргеті щит майже гарантовано залишатиметься недоторканим, тож "Зірки" забезпечать достатньою кількістю енергії. Також команда одна з небагатьох повністю розкриває потенціал статової Лайли.

  • Лайла, Аяка/Ґань Юй/Розарія, Шень Хе, Кадзуха/Джон Лі (в наборі артефактів "Архаїчний камінь" - бонуси елементальної шкоди надзвичайно цінуються в подібного роду пачках)/Джин//Венті/Анемо гг

Монокріо. Пачка трансформується за бажанням переробити Лайлу з саб дпс у повноцінного дд від звичайних атак. В такому випадку, окрім характеристик, ми трошки викривляємо кістяк схеми: другим Кріо безапеляційно стає Чун Юнь, найвідповідальніша роль якого - роздача інфузії; Кадзуха і Джон Лі можуть займати два різних слоти; з варіантів урізноманітнити собі життя й ігровий процес заодно додається Юнь Дзінь та Беннет. Вуаля, вітаю - тепер маєте все ту ж Монокріо, але егоїстичнішу по відношенню до свого керрі персонажа.

  • Лайла, Ділюк (під час бети багато хто гадав, що тут могла б бути Йоймія; справдилося лишень на половину - другий Кріо їй однаково потрібен, не вистачає статусу по аптаймах), Кадзуха/Сахароза, Беннет/Джон Лі (він тут під великим знаком питання через проблемність роздувки Піро)

Нішева команда з зайнятим Лайлою таким ж нішевим слотом. Раніше це місце займала Діона, але Лайла відкрила набагато простіший спосіб змусити Ділюка мелтити - тому і посіла позицію Кріо аплікатора, зручністю захисту в свою чергу виграючи уже у Ґань Юй чи Аяки (котра хоч і за вдалої ротації допоможе знести все на своєму шляху, але ту "вдалу ротацію" видасть як небажану послугу - тобто майже ніколи). Ульти Анемо персонажів обов'язково фарбуються в Кріо, щоб не перебивати статуси.

  • Лайла, Ху Тао/Йоймія, Сінь Цю/Мона, Є Лань (два Гідро необхідні для циркуляції енергії та резонансу)

Плавлення по статуях. Не працює на босах, вимагає ретельного позиціювання у натовпі. Загалом ситуативно.

  • Лайла, Ху Тао/Йоймія/Янь Фей/Сян Лін/Беннет (ДПС від ульти; особливо примітний тим, що дозволяє Лайлі розгулятись чи не максимально можливою кількістю випущених "Зірок" завдяки спаму Е-шкою)/Дехія, Діона/Розарія/Ґань Юй, Кадзуха/Сахароза/Беннет

Команда від Танення. Зворотною до неї буде команда Ґань Юй: власне вона, Лайла, Кадзуха/Нахіда/Сян Лін та Беннет. Ультімейт Лайли ми тут не натискаємо, щоб ненароком не вкрасти Піро в лучниці. В Санфаєрі (Джин+Беннет, котрі забезпечують постійний Піро в площі дії своїх Вибухів стихій) хоч і маразматично на перший погляд, але сенсу не облишено - стаггер (тут: збиття режиму пострілу) для Гань незмінна проблема, що не вирішується навіть двома першокласними хіллерами. Сюди ж можна приплести мій палаюче обожнюваний "холодильник" Цвітіння, де Бутони та Кріо існують окремо, при тому одночасно спрацьовуючи за потреби (за Піро удару). Далеко ходити за прикладами не треба: Лайла, Беннет (справляється найкраще)/Тома (страждає від хиткого щита, тож радітиме захисту Лайли)/Дехія, Нахіда/Дендро гг/Бай Джу (більше хіллер, ніж щитовик), Сінь Цю/Є Лань у вашому необмеженому розпорядженні.

  • Лайла, Еола/Рейзор/Розарія (ДПС)/Фішль (ДПС)/будь-який фізичний ДПС на ваш вибір, Міка/Розарія/ФІшль/Райден/Ліза, Бей Дов, Юнь Дзінь/Беннет/Є Лань/Нахіда (як саб дд)/Мона

Фізична шкода. Для Евли питання відновлення енергії стоїть дуже гостро, тож раджу поставитись до цього з належною увагу при збірці обох.

Це лише частка тих команд, в яких може застосовуватись Лайла. В силу того, що вона щитовик, універсальність постає одним з основних аргументів при прокачці і подальшому виборі тімейтів. Часто тімейти обираються не за принципом навичок Лайли, а за принципом навичок самого тімейта - як, наприклад, Скарамуш, що в списку команд не значиться, але сенсу свого не втратив ні на крихту (все ще отримує щит, а на додачу Кріо ефект пасивного таланту). Фантазуйте, експериментуйте і ділиться досвідом!


Післямова

Автор арту - KuroshiroX

Насамперед хочу подякувати за прочитання. Для мене ця стаття була доволі важливою, оскільки саме на Лайлі награв дуже багато: тому був дуже радий врешті скористатись можливістю поділитись досвідом її геймплею з вами. Побачимось в наступних гайдах, друзі! До зірок і безоден!


Коментарі 0

Правила написання коментарів. За недотримання – бан!
Заборонено:
  • Використання ненормативної лексики (мат) у повідомленнях
  • Спілкування не на тему матеріалу
  • Будь-які образи інших учасників, у тому числі автора матеріалу
  • Написання повідомлень повністю або частково ВЕЛИКИМИ літерами (Caps Lock)
  • Висловлювання своєї думки, не підкріплюючи її аргументами
  • Використання посилань на сторонні сайти або використання зображень/відео/іншого контенту, що містить вищезазначені посилання
Повідомлення, що порушують ці правила, будуть видалені, а злісні порушники - позбавлені можливості додавати коментарі на сайті!