Найкращий білд на Кавеха: як екіпірувати архітектора

1 липня 2023 в 14:18

Зараз, пані та панове, будемо копирсатися в кресленнях, обрисах гемплею, в заковулках білдобудування чергового Дендро персонажа - а саме, як можна попередньо вгадати з назви, Кавеха, чудового архітектора й не менш чудової бойової одиниці на вашому аккаунті. Отак одразу, до розбору!


Фундамент гри за Кавеха, основні принципи та запоруки

Визначною багатогранністю Кавех, на жаль чи на щастя, не може похвалитись. Дозволю собі сказати, еталонний драйвер команд від Бутонізації, реверс версія Нілу, без жодних відгалужень у ваші ці богохульні Загострення чи Горіння. Звісно, очі бояться, а руки збирають - ніхто не забороняє, але я все ж раджу дотримуватись визначеної спеціалізації героя для гри на результат. Особливо, якщо моя суб'єктивна думка, за якою ця стаття і написана, є хоч трохи цінною, а в обіцяні гарантії віриться. То ж, повернімося до збірки.

Все доволі елементарно: накопичуємо ульту, бʼємо інфузією в ульті, створюємо кавуни (прим. "бутони"), підриваємо кавуни елементальною навичкою (що, наголошую, натискається по відкату) й радіємо життю. Від цієї схеми ми, без жартів, справді не відходимо.

Зазвичай в своїх гайдах, навіть в цьому пункті, я намагаюсь описувати варіативність білдів. Але з Кавехом особлива ситуація: його потенціал сконцентрований і має можливість розкриття мало не виключно через майстерність стихій, як я вже обмовився вище.

Так, ми все ще маємо комбінації з наявним Кавехом, як аплікатором Дендро під те ж Цвітіння або Вегетацію (що я делікатно оминув в минулому абзаці). Так, вони будуть вказані. Ні, я таке застосування не рекомендую. Чому я дотримуюсь подібної думки: невідповідність наданій ролі й зручніші аналоги. Чому зі мною можна не погодитись: бюджетна мобільність (з більш-менш доступних варіантів 4* маємо тільки головного героя і Колеї, чиї навички, нагадаю, прив'язані до площі; Кірару, кількість Дендро від якої, м'яко кажучи, не особливо надихає; Яо Яо, яка наче і там, і там встигає, але не те щоб з великим успіхом, бо її роль полягає в трохи іншому;) та великий АоЕ. Моя справа навести мінуси-плюси - вибір вже за вами, панове.

Ситуація подібного роду складається з причин реалізації пасивних талантів - хочеться, а на два стільці водночас і не сядеш. Тобто ми усвідомлено відсуваємо в темний довгий ящик крити об'ємом під 300% (якщо повезе, залишаємося з скромними 50/100 чи, в найкращому випадку, 60/120), обов'язково підіймаємо рівень до 90 (через пряму залежність шкоди реакцій від різниці рівнів між супротивником і вашим) і пакуємося суто в майстерність стихій з ненульовим відновленням енергії. Останнє запам'ятайте, ми ще повернемося до цього пізніше.


Пріорітет прокачки талантів Кавеха

Для Бутонізації Q>E=A. Якщо маєте зайві крити і бажання вносити додатковий ДПС, то все варто підвищувати рівномірно.

Для решти, відповідно до розлапкованого і виділеного коментарів, Q=E=A.


Ротації Кавеха

Повертаючись до "Принципів гри" повторюсь: E -> Q -> 3 звичайних атаки -> спринт/стрибок (як зручніше) -> знову 3 атаки й спринт -> Е (обов'язково по кд). І так по колу, в комбо без суттєвих ексцесів вписується три елементальних навички - одна до Q, дві після. Послідовність атак можна замінювати зарядженою атакою, але з урахуванням присутності триггер-навичок тімейтів (таких як Сінь Цю, Єлань, Бейдов и т.п.) й доцільністю їхньої відсутності. Нагадування не потребує той факт, що вони банально не працюють з холдами.


Найкращі артефакти для Кавеха

Зазвичай пункти "Зброя" і "Артефакти" і належні до них розміщуються в зворотньому порядку, але прерогатива дозволила, а необхідність змусила. Є певні важливі деталі (наприклад, баланс характеристик), які треба пояснити якомога раніше для подальшого розуміння з мінімумом повторів.

  • Квітка згубленого раю

Для активації сету необхідно, щоб саме носій закривав реакцію - в нашому випадку, лускання бутонів. Е-шка Кавеха відмінно з цим впорається, проте, з одним виключенням: Нілу в команді. І так, ці двоє синергують. Дівчина періодично створює і підриває бутони самотужки, то ж майте на увазі, що вони рівноправно хочуть мати при собі згаданий набір.

  • Спогади дрімучого лісу

Якщо ще не має іншого власника серед членів команди.

  • Золотаві сни

Для гібридної збірки, для збірки в Розростання, для тимчасового застосування в разі відсутності альтернатив.

  • Приборкувач грому

Те саме, що й зі "Снами", але виключно для статової збірки.

  • Інструктор

Підійде як новачкам, так і бувалим гравцям. Знижує особисту шкоду Кавеха, але чого не зробиш заради зайвих 200 майстерності стихій, з яких 120 піде в команду, шкутильгаючи на благодійних милицях (бо втрачаємо потенційно приблизно стільки ж, скільки отримуємо - через 4* сету).

Опціонально можете брати 2+2 мікс з вищевказаних наборів, "Мандрівного ансамблю", "Емблеми розсіченої долі", або з чогось запилюженого з атакою в двох шматках. Ще додам, що англомовні спеціалісти (одним оком глянув їхню думку на рахунок артефактів, каюся) наполегливо радять "Молюска морських фарб". Цитуючи:

Similar to 4-piece Deepwood Memories at C0 and pulls ahead slightly at C1. However, Kaveh’s healing only triggers when damaged by Dendro Cores, so it is recommended he only runs Ocean-Hued Clam in Bloom or Burgeon teams without a shielder.

Заперечувати не буду, але перевірити теж змоги не маю, тож експериментуйте на свій страх і ризик. Для особливо відчайдушних свій куточок - "Палаюча багряна відьма" в Горіння й "Громоподібна лють" в Розростання.


Стати Кавеха

Для Бутонізації:

  1. Корона - майстерність стихій
  2. Келих - майстерність стихій
  3. Годинник - майстерність стихій/відновлення енергії

Пріорітет характеристик: майстерність стихій > відновлення енергії > крити > атака % > флет. атака.

Еталон: 800+ мс (без урахування пасивного таланту), 150+ ве (для двох Дендро/компенсуючого елементу у вигляді Фавонія в своїх чи руках тімейтів; для соло Дендро рекомендується 180+), 1100+ атк, крити 30/60 (останні дві змінні - за бажанням). Наголошую стосовно відновлення енергії - навіть озираючись на вагон і маленький візочок енергії, отримуваної Кавехом на полі, ні в якому разі не недооцінюйте важливість названого стату. До речі, власне через це на передній план і виходить зброя, що, опосередковано чи безпосередньо, дає можливість швидкої підкачки Q.

Для Розростання:

  1. Корона - шанс крита/крит. шкода
  2. Келих - бонус Дендро шкоди/майстерність стихій/атака
  3. Годинник - майстерність стихій/атака

Пріорітет характеристик: крити>майстерність стихій/атака % = відновлення енергії > флет. атака.

Еталон: крити 70/140, 250+ мс, 2000+ атк, 140+ ве (необхідність у ньому нікуди не ділася). Для решти комбінацій ця збірка теж залишається оптимальною з єдиним урахуванням того, що майстерність стихій трохи втрачає в цінності.


Найкраща зброя для Кавеха

Під різні ситуації обирається відповідний клеймор. Щоб уявні терези грамотного розподілу статів по черзі не схилялися до двох полярних крайнощів, підбираємо згідно орієнтовного "кістяка" характеристик, наведених в пункті "Стати".

  • Небесна велич

Гарна база, пасивка, що корелює з гемплеєм та оптимальна кількість відновлення енергії на додачу - гнучкість, варта всіх збірок.

  • Маяк очеретяного моря, Червонорогий каменеруб, Драконяча кістка, Некутий

Стат-палиці для власної шкоди - кожна зі своєю умовою. Щодо "Кістки" (і, частково, "Некутого") скажу окремо - бутони надшвидко спопелять стаки, то ж Кірара ваш найкращий помічник в цьому каверзному випадку.

  • Вовча загибель

Непоганий буст себе і команди.

  • Кам'яний меч

Дає можливість дібрати трохи статів за рахунок тімейтів (на жаль, тільки 3 стаки з 4). Приклади команд для нього - Кавех+Бай Джу/Яо Яо+Є Лань+Сінь Цю, Кавех+Бей Дов+Сінь Цю/Є Лань.

  • Дощеріз, Квітка в латах, Меч драконячої крові

Мечі для егоїстичної збірки в майстерність стихій.

  • Регалія лісу, Аквамарин Махайри

Те ж саме, як і попередніх, але з виключенням слова "егоїстичної" - тепер маємо бафф на команду.

  • Дворучний меч Фавонія, Церемоніальний ("жертвенний") дворучний меч

Перший дуже виграє у другого, особливо враховуючи вищу командну користь. Якщо "Церемоніальний" нижче третього пробудження, вигідніше буде мати "Кацурагікірі Нагамаса"

  • Кацурагікірі Нагамаса

В цілому непоганий варіант, але через відсутність можливої підкачки енергії для тімейтів поступається іншим опціям на ве вище.


Сузір'я Кавеха

С1 - копійка в скарбничку користі набору "Молюска". Додатковий спонсор вашого життя за відсутності щитовика/хіллера. Зайвим не буде, але не принципово для цілеспрямованого викручування.

С2 - трохи підвищує загальний ДПС.

С3 - одне з кращих сузір'ів. Безпосередньо підвищує закладений множник посилення Бутонів, а також додасть власної шкоди.

С4 - не настільки гарне, як може здатися на перший погляд. Справа в тому, що Бутонізацію доволі проблематично контролювати, то ж Кавех не завжди буде, так би мовити, "автором" кавунів. Відповідно, бафф не завжди розповсюджуватиметься на них.

С5 - превалює переважно в стат-збірках.

С6 - робить вибухи бутонів більш стабільними власне від Кавеха (що трохи протиречить можливій Нілу в команді, котра змушує їх вибухати без затримок - умовних кд Е-шок Кавеха до С6 і умовних кд ефекту самого С6), дає непоганий приріст шкоди. Гарне сузір'я, що не дивно для його ціни.


Найкращі команди з Кавехом

Весь простір фантазії рядового гравця я, звісно, не вкажу. Лише наведу основні приклади згідно мого уявлення і статистичного використовування. Традиційно - варіанти на вибір писав через скісну рисочку.

  • Кавех+Нахіда/Бай Джу (ці двоє рівноправні опції, але в різних бойових ситуаціях - в залежності від наступних зайнятих слотів)/Дендро гг/Колеї+Єлань/Сінь Цю+Кокомі/Барбара/Мона

Класична Бутонізація (з відносною бюджетністю), зорієнтована на Кавеха і ні на кого більше. Будь-який зі слотів може мінятись з іншим місцями за потреби. Загальна схема здебільшого та сама - Кавех+Дендро саб дпс+Гідро саб дпс+саппорт (обох стихій). Другим Дендро, до речі, може виступати і Кірара, як елемент надійного захисту з періодичною підтримкою в шкоді з сильної Q (в гібридному білді, звісно). Яо Яо від Е теж може братися, але на практиці показує себе значно гірше.

  • Кавех+Нілу+Бай Джу/Нахіда/Дендро гг+Є Лань/Сінь Цю

Тепер позицію драйвера ділять між собою двоє, що неочікувано приємно - Нілу дозволяє почувати себе вільніше за рахунок самостійної активації бутонів.

  • Кавех+Бай Джу/Нахіда/Дендро гг+Розарія/Ґань Юй (від Q)/Кая+Є Лань/Сінь Цю/Кокомі/Барбара

Багатьма іменований як "холодильник". Оскільки через специфіку Дендро реакцій статус Заморозки не прибирає статус Дендро (що при повторній аплікації Гідро створює кавуни), команди на кшталт цієї мають сенс і право на існування. Проти босів Заморозка не діє, тому уважно ставтесь до можливих ворогів. Кріо слот може замінюватись на Анемо - тоді команда змінить концепцію, став звичайнісінькою Бутонізацією зі стягуванням (або баффом на мс від Сахарози чи С2 Кадзухи, якщо таке є).

  • Кавех+Є Лань/Сінь Цю+Тома/Дехія+Сахароза/Кадзуха/Кокомі (або будь-який другий Гідро)/Бай Джу (Нахіда не завжди буде вигідна - дуже багато Дендро статусу і Бутонів на полі відповідно, які будуть достроково забиратися активацією Кавеха, що нам не треба в даному випадку)

Типове Цвітіння. Тут ми дивимося більше в бік критової збірки, а в мс збираємо Піро персонажа (тримаємо в голові, що в цій команді пасивка Кавеха на самосцілення не працюватиме). З цієї ж і ще багатьох причин конфліктує з С6 - тут вже хочеться залишити вибух кавунів на плечі іншого героя, що має відповідні характеристики.

  • Кавех+Є Лань/Сінь Цю+Кукі/Райден (через Е-шку)/Фішль/Яе+Сахароза/Кадзуха/другий Гідро/Бей Дов/Бай Джу

Типічна Вегетація. Ситуація ідентична Цвітінню.

  • Кавех+Яе+Фішль/Кукі/Дорі/Ліза+Кадзуха/Сахароза/Нахіда/Бай Джу/Дендро гг/Колеї/Яо Яо

Загострення/Розростання. Тут безапеляційно стати (як вже писав в артефактах).


Післямова

Дякую за ознайомлення з гайдом! Сподіваюсь, що в голові у вас з'явилась ясність стосовно білду і небезпідставне сподівання на те, що той вийде чудовим. До зірок і безоден, мандрівники - зустрінемось у наступних статтях!


Звідси бралася інформація стосовно "Молюска" (там ще гарний калькулятор генерації енергії є, раджу погортати).

Тут чудові футажі з демонстрацією гемплею різних команд.

Коментарі 0

Правила написання коментарів. За недотримання – бан!
Заборонено:
  • Використання ненормативної лексики (мат) у повідомленнях
  • Спілкування не на тему матеріалу
  • Будь-які образи інших учасників, у тому числі автора матеріалу
  • Написання повідомлень повністю або частково ВЕЛИКИМИ літерами (Caps Lock)
  • Висловлювання своєї думки, не підкріплюючи її аргументами
  • Використання посилань на сторонні сайти або використання зображень/відео/іншого контенту, що містить вищезазначені посилання
Повідомлення, що порушують ці правила, будуть видалені, а злісні порушники - позбавлені можливості додавати коментарі на сайті!