Найкращий білд на Міку: географія фізичної шкоди, зброя, артефакти і команди для хлопця
Неймовірно радий бачити усіх присутніх! Наразі предметом нашого з вами обговорення стане 4* мондштадтський картограф - Міка. Постараюсь надати тут ґрунтовний розбір специфіки його використання (так, порівняння з Беннетом обов'язково буде, як таке можна забути) і намагатимуся зробити так, щоб цей "ґрунтовний розбір" був зрозумілим. Вперед і з піснею, гайда розбиратись!
Автор арту - Tameksi
Що, нащо, яким чином: механіки, принципи використання Міки
Міка - вузькоспеціалізований саппорт з функціоналом баффера фізичної шкоди і швидкості атак. Ага, отак одразу, з місця в кар'єр. Попереджу: цього разу я не вдарятимусь в типові маразматичні судження про ДПС збірку, тому що не бачу сенсу ускладнювати собі і вам життя. Розглядатимемо виключно білд, спрямований на надання підтримки команді. Тепер перейдемо до наболілого - Міка чи Беннет?
Питання потребує конкретики і знання індивідуальної ситуації характеристик вашого ДПС, котрого відповідно бустить Міка - хай за умовний "х" в нашому рівнянні стане Еола (вона ж Евла). Якщо Евла має при собі "Каменеруб" (наведені в приклад мечі є показником критично меншої-більшої кількості атаки дівчини), то С5 Беннет буде набагато кращим. Якщо Евла має при собі "Вовчу загибель", то С6 Міка буде кращим, але з невеликою різницею, приблизно в 1-5 тисяч чистої шкоди - в залежності від того, проти кого воюєте: сінглтаргет/один ворог або мультітаргет/3+ ворогів з такою ж кількістю набраних стаків на Е-шці. С0 Міка ж взагалі неспроможний на конкуренцію в сухих табличних порівняннях. Але лишень в табличних.
Не варто і нагадувати, що безодня річ далеко не з найпростіших - хіба не траплялося з кожним із нас такого, що вороги посеред касту навичок раптом вирішили взяти відпустку і полетіти ген до іншого кутку кімнати, ледь не машучи безпорадним гравцям ручкою? Тут і належно оцінується здатність Міки до мобільності - ніякий з його баффів і надаваних ефектів не має територіальної прив'язки, на відміну від Q Беннета. Також ми уявно викреслюємо останнього за критерієм можливої потрібності в іншій команді - хлопчина нарозхват, що поробиш. Підбиваючи проміжний підсумок скажу, що Міка дає найціннішу в грі річ - опціональність, вигідний вибір. Не люблю вживати слово "заміна", тож називайте як вважатимете за потрібне.
Щодо хітлагу. Для введення в курс діла поясню:
Хітлаг - штучна затримка удару при анімаціях. В ґеншині удар є комплексним процесом, що складається з власне нанесення шкоди об'єкту і зображення нанесення шкоди об'єкту. Й у випадку з власниками клейморів/одноручних мечів/списів це не один і той самий момент, як може здатись на перший погляд! Уявіть звичну побутову ситуацію - ви щойно вдарились пальцем в ноги, стикнувшись з ніжкою стільця поряд. Боліти починає трохи пізніше - коли ваш мозок розуміє, що сталося, коли больовий імпульс прийшов туди і звідти. Тепер зіставимо аналогію з грою. Проміжок часу з фактичного удару до ваших обурених викриків - тривалість анімації; момент усвідомлення удару - нанесення шкоди. Про всяк випадок зауважу, що удар не завжди (майже ніколи, якщо бути точним) знаменує закінчення анімації - як і відчуття болю не зменшить вашого невдоволення життям.
Оскільки ця механіка зав'язана на швидкості атак, то має безпосередній стосунок до Міки. Не важко здогадатись за банальним методом виключення, що з лучниками і каталізаторами все набагато простіше. Їхні атаки мають незначну затримку, тому користь від бонусів Міки є більшою. Це не значить, що потрібно терміново покинути надію на збірку тієї ж Евли, Рейзора чи, якщо з головою забиратись в хащі, фізичного Джон Лі, ні (але до відома все ж рекомендую взяти). Просто це відкриває ще один доволі цікавий спосіб застосування Міки - не такий популярний, але виправданий.
Теорікрафтери можуть взяти мене за грудки і потрясти, мовляв, автор, з якої (безперечно, неповажної) причини взяв до уваги лишень можливість фізичної підтримки? Все так, винен: по порядку. Як я вже мимохідь обмовився в попередньому абзаці, каталізатори/лучники можуть отримувати доволі значну вигоду від діяльності Міки в команді (що дешевше, ніж С6 Юнь Дзінь). Оскільки бонус швидкості атак розповсюджується на все, а не тільки на фізичну шкоду, найбільш приємно його присутність в подібній іпостасі позначиться на Скарамуші, Аято та Йоймії. Детальніше я розповім про них в розділі "Команди" (а в "Посиланнях" будуть прикріплені відео з демонстрацією геймплею таких об'єднань).
Також стосовно базисів, яких не торкнувся вище: з 80 по 90 рівень піднімаємо за бажанням (від нього залежить тільки лікування). Вибагливих ротацій не потребує, казуально натискати Е після Q буде достатньо. Для коректного нарахування стаків рекомендується використовувати саме зажату Е-шку: вона автоматично вихоплює центрального ворога в натовпі, а найближчі супротивники уражаються автонаведенням. Автонаведення і сам постріл здійснюється виключно в центр тіла ворога - спеціально поцілити в слабке місце як з лучниками, на жаль, не вийде. Багато хто плутається, тому окремо виділю правила роботи першого і, частково, четвертого пасивних талантів (П1, П4):
- Стаки
За кожного додаткового ворога (до уваги не беремо першу ціль) активний персонаж отримує один стак П1 і бафф фізичної шкоди відповідно. Максимальна кількість стаків - 3 (4 з П4, 5 на сузір'ях). Якщо П4 не активована, то активація П1 в боротьбі з одиночною ціллю є неможливою (С2 ж в такому каверзному випадку надає можливість мати аж 2 стаки, що є неабиякою розкішшю).
Пріорітет прокачки талантів Міки
Майже завжди ви орієнтуватиметесь на E -> Q -> ? (за бажанням, пряма необхідність відсутня) A.
Найкраща зброя Міки
- Спис Фавонія
Майже за будь-яких обставин ви обиратимете саме його. Цьому є просте пояснення: докорінна відсутність будь-яких альтернатив (саппорт списів у грі як кіт наплакав, на жаль). Забезпечить енергією як Міку, так і дамагера, з яким він грає. Не забудьте про обов'язкові 20-30% крит. шансу для комфортного гемплею.
- Сяюча жнива, Небесна вісь, Вилов, Прототип: Зоряний блиск
Тільки заради відновлення енергії. Наголошу, що Вибух стихій Міки не наносить шкоди.
- Чорна китиця
Якщо ви хочете змістити акцент на хілл здібність.
Найкращі артефакти Міки
- Стародавня знать
Один з ваших фаворитів в комплекті з "Фавонієм в руках", звісно, якщо нема іншого носія в команді. Ідеально співпадає з КД ультімейта географа.
- Закохана юна діва
Якщо для "Стародавньої знаті" раптом знайшовся кращий носій (малоймовірно, але все ще можливо) і у вас так само раптово знайшовся повний запилюжений набір, то варіант цілком робочий, хоча і не працюватиме протягом всієї Q, в порівнянні з попереднім сетом. Спрямований, відповідно, на лікування.
- Молюск морських фарб
Дозволить Міці, у відриві від необхідності ставати в позу лотоса заради отримання шкоди, вартої уваги, стабільно наносити деяку кількість ДПС при умові використання ультімейту у кожному циклі. На ефект артефактів, окрім вихідного отримуваного зцілення і його забезпечення, впливає фізичний супротив і захист ворога, рівень, Надпровідник, затиснута Е Евли, пасивний талант Джон Лі (загалом те, що діє безпосередньо на характеристики ворогів, а не вас). Не впливають стати на кшталт критів чи сили атаки, бонуси фізичної шкоди (включно з власним бонусом пасивного таланту). Завдяки своєму розташуванню в командних формуваннях, Міка має можливість хоч і не повністю, але реалізувати набір.
- Вигнанець
Оскільки потреба в характеристиках невисока, це дозволяє користування лишень заради ефекту набору без відчутних труднощів.
І славнозвісні, затерті до дір 2+2 з вищеперерахованих/"Емблеми розсіченої долі"/"Стійкості Міллеліта"/такого собі колажу з усього, що під руку попадеться і що містить у собі необхідні стати. До речі, про останні.
Стати Міки
- Корона - бонус лікування/ХП/крит. шанс (повторюсь, для "Фавонія")
- Келих - ХП
- Годинник - відновлення енергії/ХП
Пріорітет характеристик: ВЕ -> ХП% ->( крит. шанс) -> флет. ХП
Еталон: 30000+ ХП, 200+ % ВЕ (з "Фавонієм" близько 180+ %). Так, це буквально всі вимоги.
Сузір'я Міки
С1 - ефективніше лікування в цифрах, але на практиці не особливо відчувається. Це сузір'я дає найменший фактичний внесок з усіх.
С2 - полегшує становище при грі проти одиничного ворога (тепер є можливість отримати два стаки за солотаргет, що безперечно краще, ніж прив'язка до кількості супротивників і один стак відповідно).
С3 - штучне збільшення зцілення. В комплекті з С1 бажано при використовуванні артефактів "Молюск морських фарб".
С4 - зменшує вартість Q Міки з 70 до 55 одиниць. Тепер з "Фавонієм" Міка спокійно себе почуває на рівні 150+ % ВЕ.
С5 - 3% швидкості атаки - наче крапля в морі, але від них складно відмовитись.
С6 - найсильніше сузір'я, яке дозволяє герою обігнати Беннета в користі навіть у підрахунках. Це ще не згадуючи стаки Стеження, максимальна кількість яких - 5.
Міка за специфікою своїх "зірочок" є доволі типовою 4* саппортійного характеру - перші п'ять дріб'язково доповнюють його стартовий кіт, а С6 піднімає на ультимативно новий рівень. Раджу налаштовуватись одразу на останнє сузір'я.
Команди з Мікою
Декілька статистично найпопулярніших комбінацій з вибором персонажів через скісну риску.
- Міка, Евла, Райден/Фішль/Ліза/Дорі/Кукі/Бей Дов, Юнь Дзінь/Беннет/Розарія/Джон Лі/Діона/Лайла/Є Лань (її ульта посилює зокрема фізичну шкоду, а також вносить достатню дамажну "лепту", щоб компенсувати видиму незвичність застосування у подібній команді)/Нахіда (як юніт, що гарантовано підтримує Електро статус за допомогою реакції Жовтої блискавки - перша ступінь взаємодії Електро з Дендро, а також як саб дд)/Мона
Евла і Міка - дуо, яке одним з перших спадає на думку при згадці цих двох в одному реченні. Більш детально вплив Міки на ДПС Евли (саме вона найбільш делікатна в цьому питанні, тому і бралася за приклад) в порівнянні з Беннетом я розкрив в першому розділі. Проте все ще лишилися певні залишки конкретики, які варто записати. Наприклад, те що присутність Міки унеможливлює дострокове перемикання з Евли під час Q - баффи героя накладаються винятково на активного персонажа, а отже вибух Меча їх не враховує. Тому рекомендується все ж дочекатись сплину тих 7-8 секунд, ніж критично втрачати в шкоді. Не було б зайвим і відкорегувати свою ротацію відповідно до вимог Міки: враховуючи таймінги і КД навичок, оптимальним варіантом стане застосування його навичок одразу перед перемиканням на Евлу, тим самим перенаправляючи в неї енергію (хоч це і підвищує вимоги до показника ВЕ самого Міки, але то таке, побутове, бо це все ті ж самі 180+ % і "Фавоній" в руках).
- Міка, Джон Лі (фіз., звісно)/Сінь Янь (в її звичних ротаціях здебільшого присутні саме холд атаки, але бонус фізичної шкоди все ще дає настільки багато, що дозволяє закрити на це очі)/Джин (вона, як і Сінь Янь з Ке Цин, орудує зарядженими атаками, тож реалізовує підтримку Міки не повністю), Фішль/Ліза/Райден/Дорі/Кукі/Бей Дов, Юнь Дзінь/Беннет/Джон Лі (якщо не займає позицію дамагера)/Є Лань/Діона і Лайла (якщо щити зовсім слабкі)
Команди з кором (дамагером) "нефізичних" елементів. Відрізняються прискіпливістю до наявності Надпровідника і обов'язковими Електро+Кріо слотами.
- Міка, Рейзор/Фішль/Ке Цин (вона, як і Сінь Янь, радше охоча до заряджених атак), Розарія/Лайла/Діона, Джон Лі/Фішль (як саб дпс, якщо не на позиції дд)/Нахіда/Сінь Янь/Юнь Дзінь
Команди з Електро кором. Межа між 3 і 4 слотами дуже розпливчата - в реаліях гри це вибір з одного великого стосу героїв (бо головні умови і без них дотримані: хілл є, Надпровідник є).
- Міка, Розарія/Кая/Цици (як тут забути легенду), Фішль/Ліза/Райден/Дорі/Кукі/Бей Дов, Юнь Дзінь/Беннет/Джон Лі/Є Лань/Нахіда/Діона/Лайла (останні двоє можуть значно обезцінюватись внаслідок присутності трьох Кріо героїв водночас)
Команди з Кріо кором.
- Міка, Аято/Скарамуш/Йоймія (щойно я намагався акуратно впихнути це все в одну категорію, але там стільки тонкощів і різновидів, кожні з яких стосується вибору дд, що довелося все ж розбити):
Раніше ми вже мали схожу за принципом команду - Аято/Йоймія/Скарамуш (згодом), Чун Юнь, Юнь Дзінь (С6), Джин (С2). З виходом Міки вона зазнала змін в дешевшу сторону, залишив свою мету і концепцію попередніми: раціональний розгін швидкості атаки.
- Міка, Аято, Кадзуха/Джин/Сахароза, Юнь Дзінь/Кандакія/Є Лань/Сінь Цю/Беннет/Мона
Непоганою ідеєю буде намір перебудувати це в класичну Заморозку з другим Кріо. Але так, у разі наведеного мною "кістяка" зверху, майже завжди гіперкеррі.
- Міка, Скарамуш, Фарузан/Тома (якщо нема іншого щитовика), Беннет/Джон Лі/Є Лань і Сінь Цю (разом теж застосовуються)/Аято (С4)
Скарамушу доволі складно підхопити Кріо статус для активації свого пасивного таланту, але це можливо. Найбільшим недоліком є те, що хіллерських здібностей Міки може не вистачити для забезпечення безхмарного життя - Скар доволі витончена натура, здувається найменшим ворожим подихом.
- Міка, Йоймія, Сінь Цю/Є Лань/Розарія/Ґань Юй/Фішль (слот для реактора)/Лайла (посередня в 3 слоті, гарна в 4), Джон Лі/Юнь Дзінь/Беннет/Тома/Аято (С4)/Джин (С2)/Чун Юнь (слот захисту, підтримки і баффів).
Йоймія так само, як і Скар, потребує стійкості до переривання.
Післямова
На цьому розходитимемося. Насправді, я здивований, що вийшло написати настільки об'ємний матеріал про такого, здавалось би, вузькоспеціалізованого і простого у розумінні персонажа. І, сподіваюсь, що не марно: а якщо і виникнуть питання, до залюбки поспілкуюся з вами, читачами, в коментарях. До зірок і безоден, мандрівники, і хай фортуна не покине вас!
Посилання (тицяєте на текст)
- Порівняння з Беннетом
- Демонстрація гемплею команд зі Скарамушем, Аято та Йомією
Genshin Impact: Дорогоцінна скриня на старій локації + секретне досягнення
- 1434
- 3
- 25 січня 2023
Сьогодні в топах сором'язливі: гайд на Фреміне
- 835
- 4
- 20 вересня 2023
Фарм 74 грибів Руккхашава в Genshin Impact: готуємося до Скарамуша швидко
- 2401
- 10
- 23 листопада 2022
Подія версії 4.2 | Журнал експериментів із розпізнавання злочинців
- 1351
- 5
- 18 листопада 2023
Коментарі 1
Правила написання коментарів. За недотримання – бан!