Гайд на голову Спіна ді Росула - Навію

12 січня 2024 в 15:07

Навія – нова Гео ДД, у якої зброї більше, ніж у всієї армії Сполучених Штатів Америки. Кишенькова артилерія, дробовик всередині парасольки і сокира, якою можна рубати не тільки дерева – все це Навія. Геймплейно максимально проста і не потребує високих вкладень.


Аналіз Навії

Вона – хороший, сильний персонаж. Граючи за неї, можна легко спокуситись на великі цифри з Е-шки, але тримайте в голові, що Е-шка – це її основна шкода, бо усі інші кнопки не дають її настільки багато, як хотілося би. Чи сильніша вона за Ітто? Ні. Ітто наносить стабільні 45к+ з тички, а Навія ж дає 200к+ раз в певний час і додаткову шкоду зі звичайних атак. Ці перепади шкоди не роблять її сильнішою за того ж Ітто, з яким її часто порівнюють.

Переваги Навії
  • Максимально простий геймплей, що не потребує якихось складних ротацій, команд і т.п. Просто бий, жми Е і все;
  • Висока шкода при середніх витратах;
  • Навія робить реакцію "кристалізація" кориснішою, ніж в грі з іншими персонажами.
Вади Навії
  • Іноді можуть бути проблеми з відновленням енергії. Особливо без фавонію і Гео персонажа в команді;
  • Вибух стихій не наносить багато шкоди;
  • Також в деяких командах може бути проблема з відкатами навичок інших персонажів.


Навички та сузірʼя Навії

Атаки

  • Звичайна атака – 4 удари дворучним мечем;
  • Заряджена атака – крутиться як циркулярна пила і завдає шкоду по площі;
  • Атака в падінні – летить вниз і б'є, наносячи шкоду в падінні.

Е-шка

Наносить Гео шкоду по площі і має 6 рівнів зарядів шрапнелі. На нульовому рівні вистрілює 5 Росула-набоїв.

  • На першому рівні – 7
  • Другому – 9
  • Третьому – 11

Якщо усі 11 набоїв потрапили в ціль, то шкода, завдана ворогу, збільшується на 200% від початкової шкоди. Наступні 3 рівні дають 15% бонусу шкоди елементальної навички за рівень. В сумі – 45% бонусу шкоди.

Після використання навички рівень скидається до початкового значення.

  • Відкат: 7 секунд

Ультимейт

Наносить шкоду по площі і викликає артилерію, яка наносить невелику Гео шкоду по площі протягом 12-ти секунд. Після попадання по ворогу, дає 1 заряд Е-шці раз в 2.4 секунди. Ультимейт не снапшотить. Основа мета цієї навички – створення додаткових кристалів на полі бою.

  • Триває 12 секунд
  • Відкат: 15 секунд
  • Коштує 60 од. енергії
▸ Снапшот – механіка, яка запам'ятовує початкові характеристики персонажа і використовує їх до кінця дії навички. Якщо персонаж не може снапшотити, то характеристики будуть постійно оновлюватись і, через це, дамаг може зменшитись або збільшитись. Детальніше про цю механіку ми поговоримо в наступних гайдах.
▸ Оптимальна ротація: 3 прості атаки > ривок > 2 прості атаки

Чому саме так? У 4-ї атаки дуже довга анімація, також перехід від 3-го до 4-го удару займає умовно багато часу, через що вигідніше її скіпнути ривком і зробити додаткові 2 атаки.

Пасивні навички
  1. Перша пасивна навичка дає нам Гео інфузію і підвищує шкоду звичайної атаки, зарядженої атаки і атаки в падінні на 40%
  2. Друга пасивна навичка дає нам +20% сили атаки за кожного персонажа Піро, Електро, Кріо або Гідро стихій. Складається до 2-х разів
  3. Третя пасивна навичка підвищує нагороди за експедиції в Фонтейні тривалістю 20 годин

Пріоритет прокачування талантів

Е-шка > Звичайна атака > Ультимейт
Сузір'я 

1. При використанні Е-шки, за кожний витрачений рівень ми отримаємо 3 од. енергії і мінус 1-ну секунду до відкату ультимейту. Таким чином можна відновити 9 од. енергії і зменшити відкат ультимейту на 3 секунди.

▸ За ротацію ми отримаємо 18 од. енергії – що зменшує потреби у відновленні енергії – і мінус 6 секунд до відкату ультимейту.

2. Кожний використаний заряд шрапнелі дає +12% до крит. шансу Е-шки. Таким чином можна отримати максимум 36% крит. шансу. За умові попадання Е-шки по ворогу, створює 1 залп артилерії. Ця шкода вважається шкодою від ультимейту. Одна Е-шка може викликати тільки один залп

3. +3 рівні до Е-шки.

4. Після попадання ультимейту по ворогу, знижує його гео спротив на 20% на 8 секунд.

▸ Доволі високий відсоток зрізу резисту дуже добре позначиться на шкоді вашої Навії. Також воно краще розкриває її в якості саб ДД.

5. +3 рівні до ультимейту.

6. Якщо за умови використання Е-шки було витрачено більше 3-х зарядів шрапнелі, то за кожен рівень після третього, Навія отримуватиме 45% крит. дамагу. Також їй повернуться ці 3 витрачені заряди шрапнелі.

▸ Сильне сузір'я, яке доволі сильно підвищує шкоду персонажки. Сузір'я дає нам 135% крит. шкоди Е-шці і, по суті, зменшує кількість зарядів шрапнелі до 3-х.
▸ Якщо ви вирішили крутити сузір'я, то рекомендую крутити перші 2-3 консти, або навіть усі 6. Усі консти, окрім 5, сильні і не будуть баластом на акаунті.


Найкращі Артефакти для Навії

До 45 рангу не запарюємось і ставимо фул сет Берсерка. Простий, працюючий варіант.

Після 45 рангу

✦ Нічний шепіт у відлунні лісу 

Топ 1 сет на Навію, який збільшує силу атаки і дає від 20 до 50% бонусу Гео шкоди. Для отримання 50% бонусу Гео шкоди, треба мати щит від кристалізації – і це головна проблема сету, бо ці щити дуже крихкі, через що не завжди можна отримати повний бонус сету. Якщо ви новачок, то не рекомендую його фармити, бо він знаходиться у вельми невигідному данжі, та й сам сет не сильно виграє порівняно з 2+2 комбінаціями.

✦ Полювання на тінь

Сильний варіант, але для повного розкриття потенціалу потребує Фуріни в команді. Без неї сет не працює, бо Навія не має навичок, які змінювали б кількість її ХП.

✦ Золота трупа

4 частини дають сильний баф до шкоди Е-шки, але не зачіпає і інші типи атак, які хоч і слабші, але ігнорувати не варто. Також проблемою сету є погана сумісність в деяких загонах через 2-гу частину бонусу. Може бути таке, що у вас 1-на Е-шка отримає 70% бонусу шкоди, а друга – 45%. Сет чудово розкриває себе в револьверних загонах, де є постійні зміни персонажів.

Також можливі 2+2 комбінації з сетів, які дають Силу атаки%, Бонус Гео шкоди і Бонус шкоди Е-шки. Усі ці варіанти не сильно поступаються шкодою її сигнатурному сету, а простота збірки робить їх набагато привабливішими, ніж той самий повний набір.

Приклади 2+2:

  • 2 гладіатори + 2 трупи
  • 2 сіменави + 2 гладіатора
  • 2 гео сету + 2 трупи

Рекомендовані характеристики артефактів

  • Капелюх – крит. шанс/крит. шкода
  • Келих – бонус Гео шкоди
  • Годинник – сила атаки

Додаткові характеристики:

Крити -> Сила атаки% -> Відновлення енергії

Навії дуже важливо мати 70+% крит. шансу для стабільного критування Е-шки, бо навіть одна нонкрит тичка може коштувати вам великої кількості шкоди і навіть повного рестарту поверху безодні або етапу івенту.


Найкраща Зброя для Навії

Вердикт 

Сигнатурна пушка Навії дає нам тонну потрібних статів: і крит. шанс, і силу атаки, і бонус шкоди Е-шки, і має високу базову силу атаки. Топ-1 варіант, але рекомендувати до вибивання не можу, бо різниця з деякими іншими варіантами менша за 10%.

✦ Маяк тростинного моря 

Сильна пушка, реран якої буде невідомо коли. Вона також дає нам силу атаки, має високу базу і більше крит. шансу, ніж її сигнатурна зброя. 2-га частина пасивки не працює. Бонус ХП не дає Навії бустів. Не сильно слабша за сигнатурну зброю, тому, якщо у вас вона є, то крутити сигну не має великого сенсу.

✦ Червонорогий камнеруб

Палка з великою кількістю крит. шкоди і бонусом звичайних і заряджених атак від захисту. З цією палицею захист в доп. статі матиме трохи більше, ніж 0 користі.

✦ Некутий

Чудово сінергує з Навією і дає величезну кількість сили атаки. В сумі з щитом ми отримаємо 89,6% бонусу сили атаки на 1-му пробудженні.

✦ Вовча загибель

Так само, як і Некутий, дає величезні бонуси сили атаки. На р1 ми отримаємо бонус від 69% до 89% сили атаки.

В сумі Погибель та Некований дадуть нам однаковий баф. Погибель легше отримати, бо вона може рандомно впасти зі стандартного або збройного банерів. Некований же легше реалізувати, але, скоріш за все, доведеться або грати з щитовиком в тімі, бо щити від кристалізації дуже крихкі, або намагатись постійно підтримувати щит від кристалізації.

✦ Небесна велич 

Дає нам відновлення енергії, зменшуючи потреби у цьому статі в артефактах і підвищуючи УСЮ шкоду після активації ультимейту. Також після попадання звичайних і заряджених атак іноді створює лезо, яке наносить відсоток шкоди ворогам. Теж чудова пушка, але по шкоді програє усім варіантам вище.

✦ Меч драконячої кістки

Про цей меч можна сказати так: четвірка, яка змогла. На 5-му пробудженні з усіма стаками, різниця між сигнатуркою буде в районі 2-х 3-х відсотків. Також, разом з цією пушкою лежить тонна ресурсів з бойового пропуску, через що вигідність цієї інвестиції зростає на велику кількість відсотків, порівняно з інвестицією в сігну. На 1-му пробуді різниця між сігною буде приблизно 10%.

✦ Магічний меч оверлорда

Чудовий безкоштовний варіант, який дає нам силу атаки і відновлення енергії, але для повної реалізації вам доведеться витратити пару годин на допомогу мелюзинам.

✦ Приливна тінь

Також потужний безкоштовний варіант, який дає нам більшу кількість сили атаки, ніж Магічний меч, але потребує хілу в команді, через що пасивка може не працювати в деяких командах.

✦ Кам'яний меч

Чудовий меч, який дає нам і силу атаки в великих кількостях, і крит. шанс, що знижує потреби в цьому статі. В командах з Навією ви отримаєте максимум 3 стаки, що дасть вам додаткові 62,3% сили атаки і 9% крит. шансу. Доволі проблематичний меч, бо не в усіх командах ви зможете його реалізувати.

✦ Прототип Архаїчний

Хороший меч на силу атаки з непоганою пасивкою. Якщо є – можна ставити, але крафтити його для Навії навмисно не рекомендую.

✦ Володар морів 

Палка з великою кількістю сили атаки. Також дає бонус шкоди ультимейту, який не сильно дамажить.

✦ Бита перемовин

Якщо ви прям новачок і у вас немає усієї зброї, що перелічена вище, то можете спокійно ставити цю пушку.


Команди з Навією

Навія найкраще розкриває себе на ролі мейн ДД, але також має змогу грати і як саб ДД. Будування загону з Навією в ДД-збірці потребує 2-х персонажів Піро, Кріо, Гідро або Електро стихій через її пасивку, яка дає нам силу атаки в залежності від кількості персонажів цих стихій в команді, але не більше двох. Також бажано мати в пачці одного гео персонажа для закриття Гео резонансу і вирішення проблем з нестачею енергії.

Мейн ДД, мейн ДПС – персонаж, який грає на полі і наносить основну шкоду
Саб ДД – персонаж, який наносить вторинну шкоду з кишені
Сап ДД – персонаж, який і наносить вторинну шкоду, і дає бафи команді
Сапорт – той, хто дає тільки бафи і не наносить великої шкоди
Аплікатор – той, хто дає статуси для послідуючої реакції

Найкращі Гео перси для пачки

Чжун Лі дає нам міцний щит, який паралельно зрізає спротив до шкоди у ворогів, має змогу носити сет мілелиту або знаті зі списом фавонія, які дадуть нам бафи і енергію, а також закриє гео резонанс.

Альбедо має хороший дамаг з кишені і дуже добре генерує часточки енергії, через що є чудовим саб ДД під Навію.

Пасивка Нінгуан дає нам бонус Гео шкоди після того, як ви пройдете через її ширму. Бонусом вона генерує велику кількість Гео часточок енергії після попадання ширмою по ворогу. Також вона має змогу носити Епос про драконоборців, який дасть нам 48% сили атаки. На жаль, така Нінгуан не буде видавати великі цифри шкоди, через що буде служити лише сапом під Навію.

Гео мандрівник дасть нам енергію, 10 крит. шансу, додаткову шкоду і закриє Гео резонанс в команді.

Горо НЕ працює з Навією через умови використання, які потребують наявності трьох гео персонажів в команді, що максимально протирічить другій пасивці Навії.


Найкращі Піро персонажі

Беннет – найкращий Піро сапорт під Навію через велику кількість Сили атаки, які він дає команді. С6 Беннета вам заважати не буде, бо інфузія від пасивки Навії не може бути перебита іншими інфузіями. Велика користь від хілу буде, якщо ви гратимете без щитовиків.

Сян Лін – найкращий Піро саб ДД і аплікатор в пачці з Навією, який видає великі цифри шкоди і, якщо грає з Беннетом в 1-ній команді, то ще й закриє Піро резонанс. Єдине з чим може виникнути проблема, так це з відкатом ультимейту, бо може бути ситуація, коли ви все прожали, а ульт ще не встиг відкотитись.

Дакія також працює з Навією, але все ж помітно гірше, ніж з Сян Лін, тому ставити не рекомендую, але як варіант розглянути можна.



Найкращі Гідро

Фуріна беззаперечно найкращий саб ДД під Навію. В командах з Фуріною вам обов'язково мати хілера, бо без цього, по-перше, будуть проблеми з виживаністю команди, а, по-друге, баф ультимейту перестане накопичуватись. І для максимальної ефективності бажано мати дуже потужного хілера. Сама Фуріна наносить велику шкоду з кишені і дає бонуси усієї шкоди команді.

Єлань та Сінцю схожі за механіками персонажі, але все ж мають відмінності. Сінцю дає нам більше Гідро статусу, а Єлань – більше шкоди і баф шкоди. Загони з Навією не потребують такої великої кількості Гідро статусу, який дає Сін Цю, тому Єлань буде набагато кращим варіантом у такій пачці.

Кокомі дає гідро статус по площі і чудово синергує з сетом мілелиту, через що стає чудовим сапортом і аплікатором під Навію. Також вона мусить носити Епос, який дасть 48% сили атаки Навії. Мона також хороший пероснаж, але для повної реалізації потрібна велика кількість відновлення енергії, бо бувають проблеми з нею в деяких варіаціях команд.



Найкращі Електро

Фішль – чудовий Електро аплікатор і саб ДД під Навію. Оз видає непогану шкоду і дає достатню кількість електро статусу. Також час відкату її абілок чудово синергує з відкатом абілок Навії.

Яе Міко – сильний саб ДД, який теж може наносити велику шкоду з кишені і давати електро статус. Головна проблема Яе – це механіка встановлення її тотемів, на яке у вас піде багато часу, тим самим забираючи цей час у Навії.



Найкращі Кріо

Розарія створює поле, яке пасивно дає Кріо статус і крит. шанс Навії, через що займає таку високу позицію серед усіх кріо персів.

Шеньхе зрізає резисти супротивників і дає кріо статус, а швидка активація Е-шки дасть нам баф Е-шки та ультимейту.

Лайла – чудовий щитовик, який також накладає Кріо статус за допомогою ультимейту і дає невеличкий баф до звичайних і заряджених атак на 4-му пробудженні.

Кая чудово накладає Кріо статус з кишені і, за умови непоганих вкладень, може видавати непогані цифри шкоди.

Усі кріо персонажі непогані, але рекомендувати як постійних членів команди я не можу, бо ті ж Піро, Гідро та Електро варіанти будуть кращими з усіх боків.


Варіанти комбінації персонажів:

✦ Навія –> Альбедо –> Беннет –> Сян Лін

Ротація: Е Альбедо – Q Навії – Q + Е Беннета – Q + Е Сянлін – Е + 3 звичайні атаки + ривок + 2 звичайні атаки Навії.

✦ Навія –> Альбедо –> Фішль –> Беннет

Ротація: Е Альбедо – Q Навії – Q Беннета – Е або Q Фішль – Е + 3 звичайні атаки + ривок + 2 звичайні атаки Навії.

✦ Навія –> Чжунлі –> Фуріна –> Кокомі

Ротація: Ротація: Е Чжунлі – Q Навії – Е + Q Фуріни – Е Кокомі – Е + 3 звичайні атаки + ривок + 2 звичайні атаки Навії.

✦ Навія –> Гео ГГ –> Сян Лін –> Ембер (для новачків)

Ротація: Q + Е Ембер – Q + Е Гео ГГ – Q Навії – Q + Е Сянлін – Е + 3 звичайні атаки + ривок + 2 звичайні атаки Навії.

Ембер в цій пачці потрібна для закриття Піро резонансу і заливу енергії в Сян Лін.

Варіацій загонів, як ви бачите, купа, але суть усіх цих команд одна: Навія наносить основну шкоду, усі інші дають бафи, статуси, додатковий демедж та енергію.

Ітто + Навія – крінж чи ні?

Ітто + Горо – нерозривне дуо, яке не грається одне без одного. Навички Горо потребують 3 гео персонажа, яким може стати Навія. Чи добре вона встає? Непогано, але враховуйте те, що отримання зарядів для Е-шки буде неможливим проти ворогів, які не мають елементального статусу через те, що в команді немає аплікатора однієї з 4 стихій, згаданих вище. Також саму Навію легко може замінити той ж самий Чжун або Альбедо. Висновок: Навія хоч і грається з ним, але не є незмінною частиною, замінивши яку ви отримаєте великі втрати по шкоді.


На цьому моменті, ґайд підійшов до свого логічного кінця. Дякую за те, що прочитали його і, сподіваюсь, він був вам корисним

Підтримати автора: тиць

Підтримати редактора: тиць

Автор: Зеро
961
 

Коментарі 1

Правила написання коментарів. За недотримання – бан!
Заборонено:
  • Використання ненормативної лексики (мат) у повідомленнях
  • Спілкування не на тему матеріалу
  • Будь-які образи інших учасників, у тому числі автора матеріалу
  • Написання повідомлень повністю або частково ВЕЛИКИМИ літерами (Caps Lock)
  • Висловлювання своєї думки, не підкріплюючи її аргументами
  • Використання посилань на сторонні сайти або використання зображень/відео/іншого контенту, що містить вищезазначені посилання
Повідомлення, що порушують ці правила, будуть видалені, а злісні порушники - позбавлені можливості додавати коментарі на сайті!