Найкращий білд на Сяо: навички, артефакти, зброя, команди
Сяо - 5⭐ Анемо списоносець із Ліюе. Безсмертний дух Якша, охороняючий гавань Ліюе. Його також називають Мисливцем на демонів або Захисником Якша.
В цьому гайді я розкажу, як працюють його навички, які артефакти та зброю краще поставити, та які команди йому підійдуть.
Основні навички Сяо
Вихровий удар
Звичайна атака: наносить до 6 швидких ударів списом. Заряджена атака: проводить повітряну атаку, витрачаючи 25 одиниць витривалості. При атаці в падінні наносить фізичний АоЕ дамаг. Важливо: Сяо не може отримати пошкоджень від атаки в падінні, з якої б висоти та не проводилась.
Лемніската вітру
Елементальний навик (Е-шка). Сяо робить різкий випад вперед, наносячи ворогам Анемо дамаг. Має два заряди. Можна робити в повітрі.
Винищення всього зла
Вибух стихій (ульта/Q-шка). Головне джерело дамагу персонажу. Сяо одягає маску Якша, яка має такі властивості:
Значно посилює стрибки Сяо.
Збільшує радіус та дамаг його атак.
Конвертує дамаг від будь-яких атак в Анемо дамаг. Цей ефект не можна відмінити іншими елементальними інфузіями.
Знаходячись в цій формі, Сяо буде поступово втрачати певну кількість ХП в секунду. Це значить, що в команді бажано мати хілера.
Через цю навичку найефективнішим буде грати Сяо, використовуючи атаки в падінні. Ульта триває 15 секунд з відкатом в 18 секунд. Коштує 70 одиниць елементальної енергії, що вимагає мати трохи відновлення енергії та Анемо сапорта в команді. Всі ефекти зникають, якщо Сяо покидає поле бою.
Але це можна обійти: використайте всі заряди Е-шки та одразу ж перемкніться в ульту. Таким чином, під час анімації одягання маски Сяо отримає певну кількість енергії, що дозволить йому використати наступну ульту швидше. Спочатку це може бути трохи важко, але з практикою робитиметься на автоматі.
Як прокачувати:
якщо не маєте С6: звичайна атака -> ульта -> Е-шка.
якщо маєте С6: Е-шка -> звичайна атака -> ульта.
Пасивні навички Сяо
Завойовник зла: Приборкувач демонів
При використанні ульти дамаг Сяо збільшується на 5%. Після цього дамаг продовжує збільшуватись на 5% кожні 3 секунди до кінця дії Q-шки. Максимальний бонус - 25%.
Ера розпаду: Падіння небес
Протягом 7 секунд після використання Е-шки збільшує дамаг наступної Е-шки на 15%. Ефект триває 7 секунд та може стакатись до 3 разів. Тривалість обнуляється з кожним новим складуванням.
Трансценденція: Заперечення гравітації
Зменшує споживання витривалості під час лазіння на 20%. Не сумується з іншими пасивками, які дають такий самий ефект. Робить Сяо зручним для дослідження, особливо в Ліюе та Іназумі.
Сузір’я Сяо
Сузір’я зовсім не є обов’язковими для Сяо, адже без них він повністю розкриває свій потенціал як основного дамагера. Однак якщо ви хочете їх придбати, раджу С1 та С6. На С6 механіка гри кардинально змінюється.
С1 Ера розпаду: Нищівник мирів - дає +1 заряд Е-шки. Гарне сузір’я, легше копити елементальну енергію.
С2 Ера винищення: Розквіт Калейдосу - коли Сяо в команді, але не на полі, його відновлення енергії збільшується на 25%. Не сильно впливає на дамаг та механіку гри.
С3 Завойовник зла: Бог гніву - збільшує рівень Е-шки на 3.
С4 Трансценденція: Зникнення страждань - коли ХП Сяо падає нижче 50%, його захист збільшується на 100%. Мінімальна користь.
С5 Ера еволюції: Витоки невігластва - збільшує рівень Q-шки на 3.
С6 Завойовник зла: Захисник Якша - влучення атакою в падінні в 2 та більше ворогів під час ульти додає 1 заряд до Е-шки, який можна використати протягом 1 секунди, ігноруючи час відкату. Найсильніше сузір’я. Механіка гри стає побудованою на Е-шці, а не на ульті: Q-шка -> атака в падінні -> Е-шки -> атака в падінні - Е-шки і так далі до кінця дії ульти.
Артефакти на Сяо: комплекти
В Сяо є кілька хороших та практично однакових по силі варіантів.
Повний сет Кіноварного загроб’я, зроблений спеціально під Сяо. Найсильніший варіант, але випереджає інші лише на 5-10%. Якщо у вас вже зібраний інший комплект з хорошими статами, фармити цей немає сенсу, тільки якщо сильно хочеться.
Комбінації 2х2: 2 Смарагдової тіні + 2 Гладіатора/Кіноварного загроб’я/Шіменави/Відлуння піднесення. Сильний та стабільний варіант.
2х2: 2 Гладіатора + 2 Кіноварного загроб’я/Шіменави/Відлуння піднесення. Трохи втрачаєте Анемо дамаг, але Сяо дуже любить атаку, тож якщо маєте хороші стати, можна зупинитись на цьому варіанті.
Зауважте, що сети, які бафають дамаг ульти, не працюють на Сяо (наприклад, Церемонія Стародавньої знаті).
Повний сет Шіменави використовувати не варто, адже таким чином ви втрачатимете енергію, яка потрібна для активації ульти.
Артефакти: стати
Основні стати:
Квітка - ХП;
Перо - Атака:
Піски - % атаки (відновлення енергії тут не підійде, адже ви втратите велику кількість дамагу);
Кубок - бонус Анемо дамагу / % атаки (цей варіант обирати лише якщо у вас немає кубка на Анемо дамаг);
Корона - крит шанс (КШ)/крит дамаг (КД), залежачи від того, чого саме вам не вистачає. Ідеальне співвідношення КШ до КД - 1:2. Тобто на 60% КШ бажано мати 120% КД.
Підстати: КШ, КД, відновлення енергії, % атаки.
Зброя на Сяо
На жаль, в Сяо дуже мало Ф2П опцій, адже його кращі варіанти - це 5⭐ списи та зброя з БП та Магазину Паймон.
Я знайшла рейтинг зброї, підготовлений англомовним Сяо мейнер комьюніті, який допоможе зорієнтуватись та обрати найкращий для вас варіант (посилання на повний гайд під картинкою).
Ця таблиця показує приблизний дамаг Сяо з ідеальними ролами сабстат (роли, що розподілилися рівномірно між % атаки, КШ та КД), без бафів та без сапортів. Використовуйте її лише як приклад, бо ситуації можуть змінюватись залежно від команд.
Детальніше про зброю:
Нефритовий шуліка, Хома та Утихомирювач бід найсильніші варіанти. Перші два дають КШ/КД, Утихомирювач дає багато атаки та хорошу пасивку. Нефритовий шуліка більш стабільний та його пасивку легше активувати. Хома дає багато КД, але повністю активувати пасивку буває складно.
Підкорювач вихору чудовий, але вимагає мати щит в команді для максимального дамагу.
Небесна вісь хороший варіант, дозволяє вирішити проблеми з відновленням енергії, має високу базову атаку та додає КШ.
Сяючі жнива можуть бути корисними, але, як правило, цей спис краще використовувати на інших персонажах, наприклад, Райден або Сянлін.
Кам’яний спис дає багато атаки та КШ, але для максимального ефекту вимагає, щоб всі члени команди були з Ліюе. Активувати цю пасивку з Сяо може бути складно, адже багато його найкращих сапортів з Мондштадту.
Смертельний бій стабільний та сильний варіант. Хоча його базова атака дуже низька, це легко компенсується сапортами.
Чорногорська піка практично ідентичний по силі, але вимагає набирати стаки, для цього потрібно битися в групами ворогів. На босах активувати пасивку не вийде. На Р5 з максимальними стаками перевершує 5⭐ зброю Р1.
Фавонуіс може бути хорошим варіантом, якщо інших немає, допоможе вирішити проблеми з відновленням енергії.
Команди з Сяо
Сяо дуже прискіпливий у виборі членів команди. Через те, що він завжди виступає в ролі мейн-дд, треба обирати союзників, які можуть дати максимальну кількість бафів та допомогти з відновленням енергії. Також через те, що в ульті він витрачає здоров’я, команді необхідний хілер, особливо якщо немає щиту.
- Сильна та стабільна команда, відносно легко зібрати. Сукроза виступає батарейкою (найсильнішою для Сяо), а також бафає атаку через Епос. Чжунлі дає сильний щит та чудові бафи завдяки сету Мілеліта. Більш того, він знижує супротив ворогів на 20%, що є доволі вагомим фактором. Бенет бафає атаку та хілить.
- Дорога, але сильна команда. Анемо резонанс скорочує відкат Е-шки, Гео резонанс посилює щит та збільшує дамаг на 15% всім, хто під щитом. Джин виступає батарейкою та хілеркою, а на С4 стає майже незамінною, адже знижує супротив ворогів до Анемо на 40% в зоні дії своєї ульти. Замість неї можна взяти Сайю. Чжунлі дає щит та бафи. Альбедо наносить дамаг з карману і дає елементальні частинки.
- Непопулярна, але хороша команда. Кріо резонанс збільшує КШ. Діона дає щит та приємно хілить. Розарія дає хороший дамаг, а також бафає КШ завдяки своїй пасивці. Замість Діони можна взяти Ці Ці, якщо вам не потрібен щит.
- Піро резонанс збільшує силу атаки, що добре для Сяо. Але треба мати на увазі, що якщо ви боретеся проти низьких ворогів (наприклад, хілічурли), ульта Сянлін буде наносити дамаг не так часто, адже Сяо майже весь час буде в повітрі. Але якщо вороги достатньо високі, такої проблеми не буде.
Примітки:
Казуха може працювати з Сяо, адже він групує ворогів та дає елементальні частинки. Але зазвичай Казуху краще брати в команди, які побудовані на реакціях, адже його геймплей побудований на бафах елементального дамагу та зниження елементального спротиву.
Венті може підійти, але якщо ви боретеся проти маленьких ворогів, його ульта лише заважатиме, адже Сяо не зможе дамажити їх своєю атакою в падінні.
Фішль може бути прекрасним сап-дд для Сяо, адже вона дає багато енергії та великий дамаг з карману.
Отже, Сяо - персонаж з унікальною механікою, за якого цікаво та весело грати. Він дуже сильний дамагер, незважаючи на те, що зазвичай Анемо більш підтримуючий елемент. Його дорого збирати, але в перспективі це окуповується.
Як отримати секретне досягнення «У всій красі» на Вічному Оазисі Дешрета
- 1133
- 4
- 22 січня 2023
Кому підходить каталізатор Яе (Істина Кагури) в Genshin Impact?
- 1255
- 6
- 20 листопада 2022
Гайд на Найкращого консультанта з юридичних питань в Лі Юе — Янь Фей.
- 199
- 1
- 15 серпня 2023
Найкращий білд на Діону: артефакти, Зброя та Збірка
- 845
- 5
- 24 липня 2022
Коментарі 3
Правила написання коментарів. За недотримання – бан!